Szkoła

Dzieci

Zapisy

Zapisy do Szkoły Suzuki miniPaganini – trwają cały rok!

Gry na skrzypcach uczymy Metodą Suzuki.

Nasi Uczniowie to dzieci, młodzież, dorośli. 

Nasi Rodzice to ludzie chętni do kreatywnego spędzenia czasu z dzieckiem.

Szkoła Suzuki miniPaganini jest wyjątkowa, gdyż swoją przygodę z instrumentem dzieci mogą zacząć już od 3 roku życia, czyli w okresie największego rozwoju umysłu. Pomagamy rozwijać talenty, jak i kształtować osobowość młodego artysty.

Zapewniamy

  • Metodę Suzuki,
  • wykwalifikowaną kadrę nauczycieli,
  • bezpłatną lekcję próbną,
  • możliwość wypożyczenia instrumentu,
  • dostosowanie do indywidualnego tempa rozwoju i uczenia się każdego dziecka,
  • możliwość uczestniczenia w warsztatach i koncertach - od lokalnych po międzynarodowe

Nasze zajęcia

Nauka w naszej Szkole składa się:

Lekcji indywidualnych

30 min., raz w tygodniu

Lekcje indywidualne odbywają się raz w tygodniu i trwają 30 min. Forma zajęć jest dopasowana do dziecka, biorąc pod uwagę jego wiek oraz indywidualne tempo rozwoju. Na każdej lekcji dbając o właściwą postawę, prowadzenie smyczka, piękny dźwięk, w formie przeróżnych zabaw uczymy się nowych umiejętności, a towarzyszący nam starannie dobrany repertuar zachęca do ćwiczeń, aby grać coraz piękniejsze utwory.

Lekcji grupowych

45 min., raz na dwa tygodnie.
W lekcjach uczestniczy mama lub tata.

Lekcja grupowa jest bardzo ważnym ogniwem łączącym trójkąt rodzic-dziecko-nauczyciel z szerszą społecznością, jaką są zarówno rówieśnicy, starsi koledzy i koleżanki oraz ich rodzice.

Co dają lekcje grupowe dziecku, które rozpoczyna swą przygodę z nauką gry na skrzypcach?

Przede wszystkim lekcje grupowe uczą odpowiedzialności, dyscypliny oraz współpracy w grupie, żeby swoim zachowaniem nie przeszkadzać innym. Uczą punktualności, bo, aby zabawa mogła się zacząć, wszyscy muszą być na czas. Są również motywacją, aby grać tak, jak starsi koledzy, zachęcają w ten sposób do nauki i ćwiczeń. Pozwalają poczuć się dziecku częścią zespołu. Nauka gry wraz z innymi dziećmi jest umiejętnością, której opanowanie zabiera im sporo czasu – ale przynosi też ogromną satysfakcję. To wreszcie pierwsze występy przed szerszą publicznością, które pozwalają dzieciom w naturalny sposób oswoić się z emocjami towarzyszącymi każdemu artyście podczas koncertu.